Teslimat Bilgileri


Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo bedeli sitede belirtilen tutar ve üzeri ise firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler çalışmakta olduğumuz kargo firmasıyla size ulaştırılacaktır.

Çalıştığımız kargo firmaları genelde MNG, UPS, Sürat, Aras veya Yurtiçi Kargo'dur.

Kargo Takibini, ürün kargoya verildikten sonra size verilen takip numarasıyla yapabilirsiniz.


Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar


Sitemizde satışa sunulan bütün ürünler genelde stoklarımızda mevcuttur. Ödeme alındıktan ortalama 3 iş günü içinde ürünleriniz kargoya verilir. Ürünlerinizin sevki sırasında taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek yırtılma, delinme ve benzeri durumlara karşı teslim alma sürecinde müşterilerimizin dikkat etmesi gerekmektedir. Ürün teslimatında size ulaşan paket adedi ile lojistik firma nakliye faturasında belirtilen paket adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer paket sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve müşteri hizmetlerimize konu ile bilgi veriniz. Ürünü bu şekilde teslim almak isterseniz tutanak ile teslim alınız. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürünle ilgili zarardan direkt olarak kendileri sorumlu olacaklardır.


Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme hakkına sahiptir.”

Sipariş üzerine üretilen ürünlerin geri iadesi mümkün olmamaktadır.

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.


İade süresi

bagajhavuzu.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, ürününüzün bedelini ürün bize ulaştıktan ve iade işlemi yapıldıktan sonra bagajhavuzu.com ‘da ödeme yaptığınız biçimde size iade edecektir. Ödemenizi kredi kartınızla yapmış iseniz iadenin kredi kartı ekstrenize yansıması 7-14 gün arasında sürmektedir. Hesaba yapılan ödemelerde bankaların havale/eft transfer süreleri geçerlidir.


Değişim Şartları

Renk, model v.b. değişimlerinde kargo ücreti müşteriye aittir. Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili öncelikle bizimle temasa geçiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünün stoklarımızda bulunması halinde, ürünün bize ulaşmasından sonra ortalama 3 iş gününde yeni ürün kargoya verilir. Değişimlerde, iade ürünlerde geçerli olan şartların sağlanması esas alınır.